|          |          |    

Vai un kāpēc ugunskura vietai nepieciešams vāks?

Ugunskuram jau izsenis ir bijusi svarīga loma cilvēku dzīvē. Ja sākotnēji, tas kalpoja kā izdzīvošanas elements, lai pagatavotu ēdienu un sasildītos, tad mūsdienās tas kalpo arī kā dizaina elements un sarunu “atraisītājs”. Ugunskurs.lv piedāvājumā ir ļoti plašs dizaina ugunskuru klāsts un viens no papildu elementiem, kas vieno gandrīz visas ugunskura vietas – Vāks.

Vāks ugunskura vietai ir kā papildu aksesuārs, kas pilda vairākas funkcijas vienlaicīgi. Ne visos gadījumos tas ir nepieciešams, piemēram, kad ugunskura vieta pēc tās lietošanas tiek likta zem nojumes, šķūnītī, garāžā, utt., tomēr, kad tas ir nepieciešams, tad ieguvumi no vāka ir vairāki.

Tāpēc šoreiz vēlējāmies pastāstīt tieši par funkcijām, ko pilda ugunskura vietas vāks.

Mūsu piedāvājumā ir 3 izmēru (63cm/79cm/95cm) un divu dažādu materiālu vāki, t.i. pilnībā no nerūsējošā tērauda, un no neapstrādāta metāla ar nerūsējošā tērauda rokturi. Šāda materiālu kombinācija ir izvēlēta, lai vāku būtu ērti lietot, kā arī, lai tā izskatu varētu pielāgot ugunskura vietai.
Piemēram, ja ugunskura vieta ir ar neapstrādāta metāla bļodu un nerūsējošā tērauda kājām, tad izvēloties neapstrādāta metāla vāku ar nerūsējošā tērauda rokturi, varēsiet to pielāgot ugunskura vietas bļodai, savukārt, izvēloties nerūsējošā tērauda vāku – ugunskura vietas kājām.

Kādi ir galvenie ieguvumi, izmantojot vāku ugunskura vietai:

Pirmais un noteikti pats svarīgākais, ja ugunskura vieta pastāvīgi stāv zem klajas debess – pasargāt ugunskura vietu pret nokrišņiem. Pēc ugunskura vietas kurināšanas parasti bļodā paliek pelni un izdedži no pēdējās reizes, nonākot saskarē ar ūdeni, veidojas skāba vide un ķīmiskas reakcijas rezultātā – uzsākas metāla “ēšanas” process, kas nozīmē, ka, pat, lietojot ļoti neregulāri ugunskura vietu, tās mūžs tiek saīsināts, tieši, to neizmantojot.

Otrs ieguvums: Pēc pieredzes, ne vienmēr ugunskurs tiek izkurināts pilnībā. Dažreiz ir kaut kur jāizskrien vai ir ierobežots laiks, kurā var dedzināt vai ir kādi citi iemesli, kas liek izbeigt ugunskura kurināšanu pirms laika, to attiecīgi apdzēšot. Nereti tas nozīmē, ka bļodā paliek ne līdz galam izkurināta malka, kuru ir iespējams izmantot nākamajai reizei. Mēdz būt situācijas, kad tiek uzkopts dārzs un savāktie zariņi no augļu kokiem vai krūmu atgriezumi vēl nav tādā apjomā, lai uzreiz kurinātu ugunskuru. Abos gadījumos vāks pasargās no nokrišņiem, lai saturs vienmēr būtu sauss un jebkurā brīdī, noņemot vāku, saturu ugunskura vietā varētu aizdedzināt.

Trešais ieguvums: Šis ir kā papildinājums otrajam punktam, proti, savācot zarus un krūmus, tie ne vienmēr ir uzreiz dedzināmi, jo vēl “zaļi” un mitri un ir skaidrs, ka nepieciešams laiks, līdz tos varēs dedzināt. Tāpēc, ja ārā ir mainīgi laikapstākļi, kāpēc gan tos “negatavināt” ugunskura vietā.

Ceturtais ieguvums: Estētiskais skats. Reti kad ugunskura vieta tiek tīrīta pēc katras kurināšanas reizes un pat, ja tiek tīrīta, parasti uz bļodas virsmas tāpat paliek kurināšanas pēdas, kuras uz Standarta sērijas ugunskura vietas bļodas ir redzamas mazāk (virsma ir tumšāka un nelec acīs), bet uz PRO sērijas, jeb nerūsējošā tērauda vairāk. Ja vien, speciāli netiek novietota malkas kaudzīte iekšā, kas veido savu vizuālo skatu, pat nekurinot ugunskura vietu, tad vāks lieliski nosedz visus nesmukumus, izdedžus un pārpalikumus no iepriekšējās kurināšanas, tādējādi, vizuāli uzlabojot kopējo skatu.

Piektais ieguvums: Izmanto ugunskura vietu kā galdu! Ja izmantojat kādu no mūsu piedāvātajām 79cm vai 95cm ugunskura vietām, tad šiem ugunskuriem vāks ir izgatavots no biezas nerūsējošā tērauda vai neapstrādāta metāla loksnes, kas savukārt nozīmē, ka virsma būs stabila un stingra. Arvien biežāk privātmāju teritorijās tiek veidotas speciālas vietas atpūtai, kur ugunskurs ir kā centrālais elements, ap kuru var novietot krēslus un pašiem vai kopā ar ciemiņiem atpūsties. Ja esat izvēlējušies PRO sērijas ugunskura vietu 79cm diametrā, tad komplektā ar Nerūsējošā tērauda vāku, laikā, kad ugunskura vieta netiek kurināta, tā ir lieliski izmantojama kā neliels galds, attiecīgi, nav jāpērk atsevišķas dārza mēbeles un nav nekas speciāli jāpārvieto. Kāpēc tieši PRO sērijas ugunskura vietām šis ir labākais risinājums? Tāpēc, ka nerūsējošo tēraudu ir viegli kopt un attiecīgi, izmantojot kā galdu, ir lielāka varbūtība tiešam kontaktam ar ugunskura vietu, pieskaroties, piemēram, ar apģērbu. Šajā gadījumā nav rūsējošu detaļu, attiecīgi, ja vien ugunskura vieta ir noslaucīta no ārpuses ar mitru lupatiņu, tad daudz grūtāk būs kaut ko nosmērēt no apģērba.

Sestais ieguvums: “Pelni ne pa gaisu”! Ja ugunskura vieta ir privātmājas dārzā, tad pelni pa gaisu varbūt pat ir ieguvums, jo dārzam pelni var palīdzēt atbrīvoties no sūnas, bet ja ugunskura vieta ir novietota piemēram uz bruģa vai kur citur, kur nav vēlama pelnu izplatīšanās pa gaisu vējainā dienā, tad noteikti vāks būs labs palīgs.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Bezmaksas piegāde Latvijā

Pasūtījumiem virs 800 €

4 gadu garantija

PRO sērijas ugunskuriem

Ātra piegāde

Rīgā varam piegādāt tajā pat dienā.

Drošs maksājums

Apmaksa ar - MasterCard / Visa