|          |          |    

Vēlies dārzā ko unikālu un neatkārtojamu? Ierīko tajā dizaina ugunskuru!

Ierīkojot dārzā vai piemājas teritorijā dizaina ugunskuru, tas kļūs par centrālo elementu un radīs daudz pozitīvu emociju. Pulcēs kopā ģimeni un draugus uz ugunskura sarunām un, protams, piesaistīs uzmanību kā īpašs dizaina elements. Turklāt šādu ugunskura vietu vienmēr varēsiet paņemt līdzi un kurināt teritorijās, kur uz zemes kurināt nav atļauts, piemēram, Rīgā, Saulkrastos vai Jūrmalā. Cik funkcionāla un praktiska ir šāda ugunskura vieta, pieredzē dalās dizaina ugunskuru entuziasts Artūrs Budahs.

Vai, iekārtojot piemājas teritoriju un dārzu, cilvēkiem Latvijā ir vēlme sekot līdzi modei, izmantot to, kas ir aktuālākais?

Dārzu visbiežāk ierīko sirdij un dvēselei, taču cilvēki arī vēlas zināt, kā iekārtot dārzu, lai būtu skaisti, un izmantot to, kas ir moderns un funkcionāls. Pašlaik viena no aktuālākajām tendencēm ir ierīkot dārzā dizaina ugunskuru. Nevis parastu ugunskura vietu vai grilu, bet ugunskura vietu kā dizaina elementu. Šāds dizaina ugunskurs ir neparasts un unikāls roku darbs. Ierīkojot to, cilvēki var būt droši, ka tāda, visticamāk, nebūs ne draugiem, ne kaimiņiem. Dizaina ugunskurs lieliski iederēsies privātmāju teritorijās, kas ir veidotas, lai reprezentētu saimnieku dzīvesstilu un sociālo statusu.

Šāds ugunskurs noteikti ir arī brīnišķīgs elements piemājas teritorijā - vieta, kur baudīt kopā būšanu ar tuviem cilvēkiem?

Neapšaubāmi! Kopā būšanas mirkļu daudziem cilvēkiem ikdienas dzīvē pietrūkst, tāpēc pašlaik rodas jauna tendence – plānojot vai iekārtojot privātmājas teritoriju, tiek veidota īpaša vieta, kur pasēdēt, parunāties, pabūt kopā. Dizaina ugunskurs šādā atpūtas zonā iederas kā radīts. Dizaina ugunskuri turklāt ir ļoti funkcionāli, var izvēlēties to, kas der vislabāk.
Ugunskuru droši var novietot uz terases, protams, ievērojot ugunsdrošības prasības.
Piemēram, daudzfunkcionāls risinājums ir liela diametra uguskura vieta ar vāku. Tam var būt trīs dažādi pielietojumi – var kurināt kā ugunskuru, izmantot kā grilu, savukārt, uzliekot ugunskura vietai vāku, to var izmantot kā stabilu galdu.
Draudzīgai kompānijai, kurai patīk gatavot, ļoti piemērots būs galda ugunskurs, tas ir salīdzinoši mazāka izmēra. Uzliekot uz galda šādu ugunskuru, katrs var iesaistīties gatavošanas procesā, neatejot no galda.

Kā izvēlēties dārzam piemērotāko dizaina ugunskuru?

Izvērtējot pēc nepieciešamās funkcijas un dizaina. Dizaina klāsts ugunskuriem ir daudzveidīgs, tāpēc katram vajadzētu izraudzīties to modeli, kas piestāvēs un iederēsies viņa dārzā. Dizaina ziņā ugunskuri pārsvarā ir mūsdienīgi, ar savu ideju un īpaši uzrunājoši. Esmu novērojis, ka latviešus īpaši uzrunā ugunskuri Yan un Venta. To dizains ir minimālistisks, moderns, bet ugunskura lejas daļa (kājas) atgādina senās latviešu zīmes. Šāda dizaina ugunskurs īpaši patiks mūsdienīgiem cilvēkiem, kam ir svarīga latviskā dzīvesziņa, saknes.

Vai dizaina ugunskuri ir arī praktiski?

Tie ir praktiski un ļoti pārdomāti, ar stabilu un stingru konstrukciju, ļoti kvalitatīvi apstrādātām (gandrīz neredzamām) metinājuma vietām, un ļoti maz skrūvētām detaļām.
Izvēloties dizaina ugunskuru, kas ir izstrādāts pilnībā no nerūsējošā tērauda, cilvēks varēs būt drošs, ka ir izvēlējies ļoti praktisku, viegli kopjamu (tīrāmu) ugunskuru. Šāda ugunskura vieta vienmēr izskatīsies kā jauna.

Tikpat kvalitatīvs, bet kabatai draudzīgāks risinājums ir ugunskurs, kam augšdaļa ir no metāla, bet lejas daļa, kas ir tiešā saskarē ar zemi, ir no nerūsējošā tērauda. Arī šis ir ļoti praktisks risinājums.
Sava ideja ir arī ugunskuriem, kas ir pilnībā no metāla. Ar laiku aprūsējot, šāds ugunskurs lieliski izskatīsies uz sarkanīga vai brūna bruģa vai akmeņiem, spēlēs kā interesants dizaina akcents.

Pieskaņojot dārzam ugunskura vietu, var izvēlēties mazāka izmēra dizaina ugunskuru, tad tas būs neuzkrītošāks. Bet, ja ir vēlēšanās, lai ugunskurs dārzā spēlētu kā akcents, tad iespaidīgāk izskatīsies lielāka izmēra ugunskurs.

Gandrīz visus ugunskuru modeļus var papildus komplektēt ar nerūsējošā tērauda grila restēm ar stiprinājumiem.

Vai šādu dizaina ugunskuru var izmantot arī teritorijās, kur uz zemes kurināt nav atļauts?

Pirms kurināšanas noteikti vajadzētu precizēt to savā pašvaldībā, bet pārsvarā gadījumu “Jā, to var darīt”, jo, izmantojot dizaina ugunskuru, tieši uz zemes nekas netiek kurināts. Turklāt šie ugunskuri ir ērti pārvietojami un pārvadājami. Vairumam modeļu augšdaļa ir viegli noņemama. Pārvadāšanai viens no parocīgākajiem ir modelis Yan.

Šai ugunskura vietai apakšdaļa ir veidota zigzagā, tādēļ to var ērti ielikt mašīnas bagažniekā, tā neaizņem daudz vietas. Turklāt šis modelis ir ērts arī tad, ja nav zināms, uz kādas pamatnes ugunskurs tiks novietots. Tam ir trīs atbalsta punkti, tādēļ ugunskurs stabili stāvēs arī uz nelīdzenas virsmas.

Cik ilgi šāds ugunskurs kalpos?

Dizaina ugunskuri pamatā tiek ražoti eksporta tirgum – rietumvalstīm, tādēļ kvalitāte ir visaugstākā. Pieredze liecina, ka tie kalpo ļoti ilgi. Septiņu gadu laikā, kopš šādi ugunskuri ir pieejami Latvijā, neviens kurš to iegādājies, nav vērsies atpakaļ, teikdams, ka ugunskura vieta būtu deformējusies, izdegusi vai caur-rūsējusi, tāpēc konkrētu kalpošanas ilgumu man ir grūti pateikt.

Vai šādu ugunskuru cilvēki bieži izvēlas kā dāvanu?

Protams, tā ir brīnišķīga dāvana visdažādākajās situācijās. Piemēram, dizaina ugunskuru nereti dāvina biznesa vai sadarbības partneriem, jo tā ir gan reprezentabla, gan ekskluzīva.
Ugunskuru var dāvināt tad, ja vēlaties cilvēkiem dot sirsnīgu un mīļu vēstījumu – vairāk laika pavadīt pie dabas, būt kopā. Ugunskuram nerūsējošā tērauda daļā var iegravēt kādu mīļu un personīgu vēstījumu.

Tā var būt brīnišķīga dāvana lielos dzīves notikumos, piemēram, kāzās, dodoties uz sālsmaizi pie cilvēkiem, kas uzsākuši dzīvi savā mājā vai varbūt dāvana vecākiem.
Vasara vairs nav aiz kalniem, un šāda dāvana būs gan vērtīga, gan noderīga, jo raisīs siltas un mīļas sajūtas.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Bezmaksas piegāde Latvijā

Pasūtījumiem virs 800 €

4 gadu garantija

PRO sērijas ugunskuriem

Ātra piegāde

Rīgā varam piegādāt tajā pat dienā.

Drošs maksājums

Apmaksa ar - MasterCard / Visa